Wirtualne warsztaty dla firm

Komisja Europejska organizuje wirtualne warsztaty przeznaczone dla polskich firm, instytucji i organizacji gospodarczych na temat Access2Markets. Access2Markets to punkt dostępu do unijnych informacji handlowych. Jest to portal internetowy, który łączy Bazę Danych Dostępu do Rynku, unijne Centrum Informacji o Handlu i wiele innych przydatnych szczegółów. Oferuje kompleksowe informacje nt. zasad importu i eksportu towarów i usług w handlu z krajami spoza UE.

Szkolenie odbędzie się w środę 12 maja 2021 r. w godz. 9.00-13.00.

O przyznaniu miejsca na szkoleniu decyduje termin rejestracji, który upływa 10 maja br.

Access2Markets to kompleksowy “one-stop-shop” przeznaczony dla mniejszych firm, umożliwiający szybkie uzyskanie informacji o warunkach handlowych dotyczących importu do UE i eksportu na ponad 120 rynków zagranicznych. Portal dostarcza informacji o wybranych produktach oraz umowach handlowych UE, a także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej – we wszystkich oficjalnych językach UE. Dodatkowo znajdą tam Państwo nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej” oraz oferuje dostosowaną listę kontrolną pomagającą określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych. Dostęp do portalu jest całkowicie bezpłatny.

Formularz rejestracyjny na szkolenie znajduje się pod adresem: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Access2Markets_Workshop_Registration_210512

Program warsztatów: https://ec.europa.eu/poland/sites/default/files/docs/events/210423_access2markets_agenda.pdf